Your browser is out of date!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Try Firefox or Chrome!

Rodzaje żyrandoli

drewniany żyrandol Nowoczesne wyposażenie wnętrz cieszy się dość dużą popularnością i wielu ludzi decyduje się własnie na taką formę pokazywania pomieszczeń. Na drugim biegunie mamy rozwiązania klasyczne, które swoją estetyką przyciagają kolekjne rzesze zwolenników. Przy klasycznych wnętrzach można w różny sposób mieszać oświetleniem, jednak zawsze trzeba łączyć tutaj elegancję z praktycznością. Poza tym trzeba się decydować na konkretny model oświetlenia i dopasowywać go do potrzeb.

Rodzaje żyrandoli

Oczywiście, gdy chcemy przygotować sobie doskonałe wnętrza musimy dopasować oświetlenie do siebie i swoich potrzeb. Zawsze żyrandol to taki element, który jest bardzo dobrze widoczny, szczególnie gdy pali się światło. Dlatego trzeba zwrócić uwagę na to jak jest wykonany, z jakich materiałów oraz to jak dużo ma źródeł światła. Propozycji w sklepach, jeśli chodzi o żyrandole jest bardzo dużo. Będą one zróżnicowane pod wieloma względami, ale najważniejsze będzie to, jak dużo mają źródeł światła. Wśród najbardziej popularnych żyrandoli znajdują się kryształowe, plastikowe i mosiężne. Pojawiają się jednak również drewniane oraz papierowe. Żyrandole kryształowe raczej kojarzą się z przepychem. Tak naprawdę są jednak ponadczasowe i zawsze świetnie się prezentują. Także we współczesnych czasach będą się dobrze sprawdzać. Produkuje się je w różnych rozwiązaniach estetycznych. Mają wiele małych kryształków, dzięki czemu świetnie obija się w nich światło. Żyrandole mosiężne są bardzo wytrzymałe i również wyglądają estetycznie i elegancko. Będzie można je łatwo myć a dodatkowo nie są narażone na korozje, dlatego świetnie się sprawdzają i służą przez lata. Mogą być jako matowe bądź też z połyskiem. Producenci wprowadzają również do sprzedaży malowane egzemplarze.

żyrandol do jadalniŻyrandole szklane najczęściej są obecnie bajecznie wykańczane. Przede wszystkim obróbka szkła tak mocno poszła do przodu, że możliwości na tym polu jest naprawdę dużo. W ten sposób można z żyrandolami stworzyć naprawdę wiele pięknych elementów. Żyrandole z plastiku to forma, gdzie mamy do wyboru masę różnych kolorów. Sprawdzają się w pokojach dla dzieci, są wytrzymałe i łatwo je utrzymać w czystości. Żyrandole z drewna to nieco toporna forma. Między innymi właśnie z tego powodu trzeba pamiętać, że nadają się w głównej mierze do podobnie urządzonych wnętrz, gdzie jest juz zachowany "drewniany" klimat.”. Żyrandole papierowe są raczej taką formą tymczasową, która nie wygląda zbyt dobrze, nie jest to również szczyt elegancji. Raczej nie nadają się do salonów i klasycznych wnętrz.