Your browser is out of date!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Try Firefox or Chrome!

Na co zwracać uwagę wybierając żyrandol?

żyrandol w jadalniŻyrandol nie powinien być postrzegany po prostu jako jeden z wielu dodatków do mieszkania, nie można bowiem zapominać o tym, że przyczynia się on do stworzenia szczególnego typu oświetlenia. Jest to element wykorzystywany do tego, aby zaaranżować pomieszczenie w oryginalny sposób, nie można jednak zapominać również o jego użytecznym charakterze. Jest niezbędny, gdy projektuje się wnętrze nie tylko gustowne, ale także funkcjonalne. Jest obecny w niemal każdym domu, właśnie tego rodzaju oświetlenie pełni bowiem aż dwie funkcje. Z jednej strony, eksponuje kształty i kolory, a z drugiej podkreśla charakter pomieszczenia grą cieni. Bardzo często jest kojarzony zresztą przede wszystkim ze starodawnym stylem ozdabiania pomieszczeń mieszkalnym.

Jest w tym sporo prawdy, nie można jednak nie dostrzec i tego, że współcześnie w sklepach można znaleźć również nowoczesne żyrandole, wiele jest zaś i takich, które sprawdzają się bez względu na charakter wnętrza. Wśród różnic, jakie zachodzą pomiędzy nimi wystarczy wskazać na te, które dotyczą materiałów, z których żyrandole są wykonywane. Kryształowe są eleganckie i ponadczasowe, a mosiężne cenione są ze względu na swoją trwałość i wytrzymałość. Spore zainteresowanie wzbudzają również żyrandole wykonane ze szkła oraz tworzyw sztuczne, choć modne są także te, które wykonuje się z papieru, choć ich trwałość i jakość jest najniższa.

dobry żyrandolŻyrandole kryształowe są cenione szczególnie wysoko, załamanie się światła w krysztale pozwala bowiem na uzyskanie urokliwego efektu skaczących płomyków. Jest to jedna z najpopularniejszych opraw oświetleniowych i choć mamy do czynienia z rozwiązaniami o dość wygórowanej cenie, efekt końcowy sprawia, że warto ją zapłacić. Przed zakupem żyrandola warto zastanowić się nad tym, w jakim pomieszczeniu ma się on znaleźć. Tu szczególną ostrożność wypada zachować w odniesieniu do żyrandoli dużych i okazałych. Prezentują się one znakomicie, w niedużych pomieszczeniach nie sprawdzają się jednak tak dobrze, jak mniejsze propozycje. Dokonanie wyboru nie jest proste, warto więc pokusić się o wcześniejszą analizę, aby potem nie żałować wydanych w tym celu pieniędzy. Dobra prezentacja to przy tym nie wszystko, liczy się bowiem również jakość rzucanego światła.