Your browser is out of date!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Try Firefox or Chrome!

Jaki żyrandol wybrać do poszczególnych pomieszczeń?

żyrandol do kuchniPraktyczność powinna być priorytetem przy wyborze żyrandola. Niekiedy jest jedynym źródłem światła w pomieszczeniu, dlatego na jego idealne dopasowanie warto poświęcić trochę czasu. Jak mówi porzekadło, "Pośpiech jest złym doradcą", zatem jakiekolwiek nieprzemyślane decyzje wpłyną negatywnie na wygląd naszego wnętrza. Chcąc uniknąć błedów, lepiej zainwestować w żyrandol papierowy, który nawet jeśli bedzie posiadał wady, to nie uszczupli naszego portfela w znaczący sposób, a da nam tylko czas na poszukiwanie tego wlaściwego.

W kuchni

Kuchnia to miejsce, które jest bardzo specyficzne. Mamy tam wysoką temperaturę, tłuszcz, a co za tym idzie żyrandol będzie szybko się brudził. W związku z tym trzeba dbać o jego odpowiednie, praktyczne zabezpieczenie. Nie warto kupować żyrandolu z papieru, który szybko się zniszczy, ani też takiego, który ma wiele małych elementów, ponieważ jego utrzymanie w czystości będzie bardzo trudne. Najlepiej wybrać coś, co uda się łatwo umyć.

W salonie

To najbardziej reprezentatywne pomieszczenie w całym domu, dlatego jeśli mamy duży salon możemy się zdecydować na jakiś wystawny żyrandol, który będzie się wyjątkowo prezentował. Na pewno tam można sobie pozwolić na coś klasycznego, kryształowego, co dobrze wkomponuje się w cały wystrój pomieszczeń.

W sypialni

żyrandol do sypialniTutaj także dobieramy pod kątem wielkości pomieszczeń. Po pierwsze nie trzeba stawiać na takie żyrandole, które dają dużo światła.

W pokoju dziecka

Jeśli chodzi o dziecięce pokoje ciekawą propozycją są takie żyrandole, które mają wzornictwo odpowiadające naszym pociechom, nawiązujące do ulubionych bajek. Producenci potrafią je dopasować nawet do płci dziecka.

Niektórzy zastanawiają się nad tym czy wybierać klasyczny czy nowoczesny żyrandol. Nie ma tak naprawdę jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od tego jak wygląda całe mieszkanie i pod tym kątem trzeba wybierać również oświetlenie. W każdym domu mamy żyrandole, które mają łączyć w sobie estetykę i praktyczność, dlatego warto dążyć do tego, by przygotowywane przez nas żyrandole prezentowały się wyjątkowo i dawały nam tyle światła ile potrzebujemy.